گلخانه های خانگی چوبی

گلخانه فرصتی است برای لذت بردن از باغبانی در تمامی فصول سال. مهم نیست چقدر فضا در اختیار دارید، برای تکمیل زندگی سالم و لذت بردن از زندگی نیاز به یک گلخانه با کیفیت بسیار خوب و هزینه پایین دارید.

شرکت آراکو دیزاین در جهت بهبود ظاهر، عملکرد و استفاده مناسب از فضا، تصمیم به ساخت گلخانه­ های خانگی با هزینه پائین و کیفیت بالا گرفت.

“ما معتقد هستیم که بهترین نوع گلخانه خانگی را تولید می­کنیم”

و برای اثبات این ادعا، در زیر ویژگی­هایی که گلخانه­ های چوبی آرا را با دیگر گلخانه­ ها متمایز می کند ذکر شده است:

سازه ای مستحکم، مقاوم در برابر رطوبت و اشعه ماوراء بنفش با پوشش پلی کربنات دوجداره کاملا ایزوله

مجهز به سیستم هوشمند کنترل اقلیم گلخانه و سیستم هوشمند کنترل از راه دور مناسب جهت کشت های خانگی، تحقیقاتی و ارگانیک

قابل نصب در حیاط، پشت بام، تراس و …

قابل نصب بر روی خاک، موزائیک، ایزوگام، آسفالت و …

بدون محدودیت در ابعاد

استفاده از چوب به عنوان “ماده دوستدار محیط زیست” و عایق دما و صوت جهت صرفه جویی در مصرف انرژی

ارائه پکیج رایگان تجهیزات جانبی به همراه گلخانه شامل : فن دمپردار اتومات ضد آب، مهتابی ضد آب، کلید و پریز و فیوز ضد آب، سیم کشی و …

 ویژگی های گلخانه های خانگی شرکت آراکو دیزاین

استفاده بهینه از فضای در دسترس : یکی از مواردی که معمولا در انتخاب گلخانه کمتر مورد توجه قرار می گیرد، مقدار فضای مفید گلخانه است. در اکثر موارد انتخاب گلخانه بر اساس مساحت کف گلخانه انجام می شود، در صورتی که یکی از عوامل اصلی انتخاب گلخانه حجم مفید فضای داخلی می­باشد. ارتفاع دیواره گلخانه­ یکی از عوامل مهم در پرورش گیاهانی مانند خیار و گوجه فرنگی و اصولا گیاهانی که نیاز به رشد طولی دارند می­باشد. این ضعف که در اکثر گلخانه­های خانگی ساخته شده با فلز و پلاستیک به دلیل ضعیف بودن دیواره ها وجود دارد در گلخانه­های خانگی چوبی شرکت آراکو دیزاین برطرف شده و این شرکت توانایی ساخت گلخانه تا ارتفاع بیش از چهار متر و طول و عرض نامحدود را دارد. همچنین در صورت نیاز به اضافه کردن فضای گلخانه قبلی، این عمل به راحتی امکان پذیر می باشد.

استفاده از مواد دوست دار طبیعت : یکی از عواملی که شرکت آراکو دیزاین را بر آن داشت تا گلخانه خانگی را با استفاده از چوب تولید نمایند، استفاده از مواد دوست­دار طبیعت می باشد. همانطور که می­دانید چوب یک ماده طبیعی است که سازگار با محیط زیست بوده و توانایی بالاتری در حفظ دما به عنوان عایق را دارد و همچنین زیبایی و استقامت سازه های چوبی بسیار بالاتر از سازه های فلزی (به تناسب حجم و وزن) است.

گلخانه ­های خانگی آرا، از چوب روسی ساخته شده است که رنگ و پوشش بکار رفته باعث شده در برابر رطوبت و اشعه ماوراء بنفش و حشرات چوب خوار کاملا مقاوم باشد. چوب به عنوان یک ماده طبیعی یکی از بهترین عایق­های دما و صوت می باشد.

ایجاد محیط ایزوله جهت کشت بهتر : از دیگر مواردی که در گلخانه­های آرا به آن توجه ویژه ای شده است جلوگیری از عبور آب و هوا از منافذ موجود بین اتصالات و یراق آلات گلخانه می­باشد که محیط گلخانه را کاملا ایزوله می کند. برای ایجاد مناسبترین محیط ایزوله در گلخانه های خانگی آرا، شکاف­های ایجاد شده در چوب جهت نصب پلی کربنات ها کاملا آب بندی و غیر قابل نفوذ می باشد.

پوشش گلخانه : یکی از اصلی ترین قسمتهای گلخانه پوشش آن می باشد. از جمله مواردی که تحت تاثیر این آیتم می باشد تعیین مقدار نوری مورد نیاز گیاهان(با توجه به جنس، رنگ و …)، ظاهر کلی گلخانه، ایمنی، سهولت تعمیر و نگهداری و طول عمر آن می باشد. پوشش دوجداره پلی­ کربنات استفاده شده در دیواره های گلخانه ­های چوبی آرا، نور مورد نیاز گیاه را به راحتی عبور داده و از عبور اشعه مضر یو وی جلوگیری می کند. به دلیل پوشش ۲ یا چند جداره(بر اساس نیاز یا سفارش) در زمستان و تابستان از تغییرات سریع دمای محیط جلوگیری می­کند. همچنین بر اثر ضربه شکسته نمی­شود و از نظر مقاومت به ضربه قدرتی تا ۳۰ برابر ببیشتر از آکرولیک و ۲۰۰ برابر بیشتر از شیشه را دارا می باشد و در مقابل آتش نیز مقاومت قابل قبولی نسبت به پلی اتیلن دارد.

مهمترین دلیل استفاده از ورقه­ های پلی کربنات دو جداره نسبت به شیشه در گلخانه­ های خانگی آرا : تصویر اول عبور نور از طریق یک پوشش شفاف را نشان می­دهد. پوشش شفاف نور را به طور مستقیم عبور داده و باعث می­شود سایه تیره تری از جسم جلویی بر روی اجسام دیگر بیافتد که مشکلاتی را در خصوص رشد بهینه گیاه به وجود می آورد ولی مزیت آن بزرگتر و روشنتر نشان دادن محیط و همچنین دید واضح می باشد. تصویر دوم نور عبوری از پوشش پلی کربنات دو­جداره را نشان می­دهد. همانطور که در شکل دیده می­شود، زمانی که نور از این پوشش عبور می­کند پراکنده شده و در نتیجه سایه کمتری از جسم جلویی بر روی جسم دوم می­افتد که باعث بوجود آمدن شرایط بهتر برای رشد گیاه می­شود.

دلایل موارد برتری گلخانه­ های چوبی نسبت به گلخانه­ های آلومینیومی :

اولین و مهمترین موردی که در مقایسه این دو نوع گلخانه­ باید مد نظر گرفته شود خاصیت رسانایی حرارتی مواد بکار رفته در گلخانه می­باشد. آلومینیوم یک ابر رساناست که توانایی رسانایی حرارتی بسیار بالایی دارند همچنین توانایی رسانایی الکتریکی آن تا ۶۰% فلز است که با توجه به وجود تجهیزات برقی گلخانه ­ها، گزینه مناسبی نیست. چوب به عنوان یک ماده نارسانای الکتریکی و کم رسانای حرارتی گزینه مناسبتری جهت استفاده در گلخانه می باشد.

تصاویر مربوط به محیط کشت داخل گلخانه

گلخانه مدل تونلی

 

گلخانه مدل دیواری

گلخانه مدل رویال